Czas i przypływ nie czekają na człowieka – autor tych słów jest bliżej nieokreślony, ale ich znaczenie wydaje się oczywiste. Nie ma sposobu, by powstrzymać odpływ i przypływ życiowej podróży, ponieważ każda chwila daje nam możliwość życia z całego serca i robienia rzeczy, które się kocha. Jeśli twoją pasją jest odkrywanie nowych miejsc – rusz z nami w podróż marzeń do wyjątkowego kraju, w którym wielowiekowa tradycja i dalekowschodnia kultura idealnie korelują z niesamowitym postępem technologicznym.
Japonia – zapisana chińskimi znakami kanji oznacza Kraj Wschodzącego Słońca i odnosi się do położenia geograficznego względem kontynentalnej Azji. 97% obszaru lądowego zajmują cztery, główne wyspy: Honsiu, Hokkaido, Sikoku i Kiusiu. Oprócz nich istnieją liczne, mniejsze, jest ich ponad 6000. Japonia to kraj bardzo różnorodny. Jej powierzchnia w większości pokryta jest górami z najwyższym szczytem Fuji (3776 m n.p.m.), 60% zajmują lasy, głównie bambusowe. Krajobraz tego wyjątkowego kraju to prężnie rozwijające się, nowoczesne metropolie oraz malownicze prowincje, w których czuć ducha starych czasów. W małych miasteczkach i wsiach obok shintoistycznych sanktuariów i buddyjskich klasztorów, wznoszą się zamki przypominające czasy szogunów. To stanowi doskonałą przeciwwagę do futurystycznych drapaczy chmur w wielkich miastach. Przemierzając ulice Tokio bądź Kioto, na pewno niejednokrotnie zdziwi Was widok tysiącletniej świątyni w otoczeniu nowoczesnych budowli, jak i idących ramię w ramię ludzi w tradycyjnych kimonach oraz pracowników wielkich korporacji ubranych w garnitury.
W Japonii dominuje opozycyjny do zachodnioeuropejskiego hedonizmu – kult pracy. Wynika to z ogromnego oddania, poświęcenia i szacunku do niej. Mówi się, że Japończycy nigdy nie pracują za dużo, a całe ich życie kręci się właśnie wokół pracy, w której spędzają czasami po 18 h na dobę. Z tego względu wykorzystują wszelkie nadarzające się okazje, by zniwelować zmęczenie, zasypiając, gdzie popadnie – w metrze w drodze do biura lub domu. Gdy nie śpią, znaczna większość wpatrzona jest w ekrany swoich smartfonów, tabletów bądź konsoli gier.