W 2015 r. odwiedziliśmy Park Narodowy Addo Elephant – najszybciej rozwijający się park przyrodniczy w RPA. Pierwotnie ten niewielki rezerwat, założony w 1931 roku, zajmował powierzchnię 2 ha, obecnie to 168 tys. hektarów od Karru do wybrzeża Oceanu Indyjskiego na wschód od Port Elizabeth po Bird and St Croix Island i Algoa Bay.
Prawdopodobnie powierzchnia parku podwoi się w ciągu najbliższych lat wraz z dołączeniem olbrzymich obszarów rezerwatu morskiego. Jeśli tak się stanie, Addo będzie trzecim największym parkiem narodowym po Krugerze i transgranicznym Kgalagadi. Bardzo bogata roślinność rezerwatu obejmuje aż pięć z siedmiu południowoafrykańskich biomów lądowych.
Ciekawostką jest również Wielka Siódemka czyli lew, lampart, nosorożec czarny, bawół afrykański, żarłacz biały i wieloryb biskajski. Takiego zestawu nie spotkamy chyba w żadnym innym parku. Występuje tutaj prawdopodobnie więcej gatunków roślin, niż w jakimkolwiek innym rezerwacie przyrody. W Addo żyją również kudu, szakale, zebry, żółwie, wiewiórki ziemne oraz endemiczne gatunki ptaków, takie jak frankolin czerwonogardły, jastrzębiak jasny czy myszołów przylądkowy.